Ankara Kanal Görüntüleme

Profesyonel ekipman ve 360 derece hareketli yılan kamera sayesinde atık su borularının mevcut durumunu fotoğraf ve video kaydı yaparak sorunun ne olduğunu kesin ve net bir şekilde kanal görüntüleme tespiti yapılır.

Kanaldaki genel yapının, akışın ve diğer tespitlerin yapılmasının yanında;

Kanal eğimi, Çatlak boyutu, Kanal çapındaki daralmalar, Rabıt bağlantıları, Ezilme, Büzülme, Kırılma, Hat uzunluğu gibi veriler de kayıt altına alınır.

Atık su, yağmursuyu şebeke ve kollektör hatları ile kimyasal ve endüstriyel atıkların taşındığı boru hatlarını görüntüleyerek sistemdeki tıkanıklık ve arızaları kesin ve noktasal olarak tespit eder.

Atık su şebekeleri, yağmur suyu şebekelerinin yapım kullanım ve kullanımında oluşan hataların tespiti için. Arızanın olduğu hattı komple kazmak yerine noktasal kazarak tamirini gerçekleştiriyoruz.

Kanal Tıkanıklığı Nedenleri Nelerdir?

Kanal tıkanıklığının birçok nedeni bulunmaktadır. Bu nedenler kullanıcı hatalarından ya da inşaat kalıntılarından kaynaklanmaktadır. Kullanıcı hataları olarak belirtilen ve sıklıkla karşılaşılan durumlar; gidere peçete, ıslak mendil ya da bebek bezi sıkışmasıdır. Kullanıcı hatalarının yanı sıra inşaat kalıntılarından da kanal tıkanıklığı ortaya çıkabilir. Yapı inşaat aşamasındayken döşenen bu boruların tıkanması muhtemeldir. İyi bir şekilde muhafaza edilmezse inşaattan gelen taş, moloz ve beton parçaları tıkanıklığa neden olacaktır.

Kanal içerisinde bulunan tıkanıklığa doğru müdahale çok önemlidir. Örnek verecek olursak büyük bir taş kalıntısını gider açıcı kimyasallarla açamayız. Bunun için giderde ki problemin kaynağı nokta atışı şeklinde tespit edilmelidir. Peki bu nokta atışı tespit nasıl yapılacak? Aklınıza böyle bir sorunun gelmesi doğaldır. Nokta atışı tespit için bu gibi sorunlar için üretilen profesyonel cihazlar kullanılmaktadır. Termal kameralar ve titreşimsiz su dinleme cihazları sayesinde kanal içerisinde bulunan tıkanıklığın nedeninin görüntülenmesi çok kolaydır. Bu tıkanıklığa göre işlem yapılır ve yapılan işlem kalıcı bir çözümdür.

Hangi Durumlarda Kanalizasyon Görüntüleme Gereklidir?

* Kanalizasyon tıkanıklığı oldukça sık görüldüğünde,

* Kanalizasyon hatlarından su çatlakları görüldüğünde,

* Bilinmeyen logarların tespitinde,

* İnşaat tesisatı yapıldıktan sonra boruların kontrol edilmesinde,

* Kanalizasyon boruları içerisinde kırık, çatlak, çökme gibi arızaların görüntülenmesinde

Kanal Görüntüleme Kamerası

Kanal görüntüleme kamerası sayesinde gider borusundaki tıkanıklıklar tespit edilmektedir. Geçmişte bu tıkanıklık tespit işlemleri için evin her tarafı kırılmaktaydı. Evin her tarafına zarar verildiği halde tıkanıklığın asıl sebebi bile tespit edilememiş olabiliyordu. Günümüzde gelişen teknolojiyle beraber bu durumun önüne geçilmiştir.

Kanal görüntüleme kamerası, gider içerisinde bulunan tıkanıklığın tespitini dışarıdan yapmaktadır. Termal kameralar oldukları için kanalın içine gönderilmesi gerekmemektedir. Bu sebepten dolayı gider hattının üstünde gezdirilen kameralar veriyi ekrana yansıtır. Bu veriye göre tıkanıklık tespiti yapılmaktadır.

Tıkanıklıkların onarılması kadar tespiti de çok önemlidir. Kanal görüntüleme kamerası bu konuda en mükemmel cihazlardan biridir. Bu cihaz sayesinde giderdeki tıkanıklığın tespiti nokta atışıyla yapılmaktadır.

Call Now Button