Geçmiş yıllarda genellikle villa tarzındaki yapılarda havuzlara rastlarken günümüzde yeni yapılan binaların bahçelerinde dahi havuz bulunmaktadır ancak hayranlıkla baktığınız o havuzların elbette ki çeşitli problemleri bulunmaktadır. Havuzu olan evlerin ortak problemi havuzun su eksiltmesi sorunudur. Havuz su eksiltmeye başladığı ilk anlarda ufak bir sorun gibi gözükür ancak onarımı ihmal edildiği zaman oldukça büyük problemler oluşturabilir. Bu problemlerin hangi mevsimde olduğu, havuzun açık ya da kapalı olması, arızanın tespiti açısından oldukça önemlidir. Böyle bir sorunla karşılaştığınız an hemen Havuz Su Kaçağı Tespiti yaptırmalısınız.

Havuzun neden su eksilttiğini öğrenmek için öncelikle düzenli olarak havuzun kontrol edilmesi gerekir. Kontrolleri uzman kişilerin yapması tespitin doğru olması için son derece önemlidir.

çınar tesisat hizmetleri – havuz su kaçağı tespiti

Havuzun Suyu Neden Eksilir?

Kapalı havuzların ısıtma sistemi varsa günde 1,5 mm ile 3 mm arasında su kaybı yaşanması normaldir. Su eksilmesinin sebebi, ısınma ile verilen etkiden dolayı suda buharlaşma meydana getirmektedir. Açık olan havuzlar kış aylarında kullanılmadığı için her hangi bir eksilme olmaz fakat yaz aylarında açılan havuzlar güneş ısısının vermiş olduğu etki ile suda belli oranda su kaybının yaşanmasına neden olmaktadır. Su kaybı 0,5 cm üzerine çıktığında havuz içerisinde su sızıntısı olduğuna dair şüphelenmek doğru olmaktadır. 0,5 cm su kaybı, kışın kullanılmadığı için havuzun yaz aylarında birden güneş ısısı ile bütünleşmesinden kaynaklanır. Buharlaşma miktarı güneş, nem oranına göre değişiklik göstermektedir.

Havuz Su Kaçağı Tespiti
Havuz Su Kaçağı Tespiti

Havuzların içerisinde meydana gelen su kaçaklarının çeşitli nedenleri bulunmaktadır. Bunların en başında gelen sorun su yalıtımının eksik olmasıdır. Havuzun düzgün yapılmayan su yalıtımı nedeniyle seramikle kaplanmış olan zemindeki derz aralarından sular sızma yapabilir. Havuz sızıntılarının bir diğer sebebi ise, tesisat borularındaki arızalardır. Bu sorunlar ancak profesyonel bir ekip aracılığı ile tespit edilmektedir. Çınar Tesisat Hizmetleri olarak sizlere havuzla ilgili yaşadığınız her problemde uzman ekiplerimiz ile birlikte destek sağlamaktayız. Havuz içerisinde meydana gelen kaçakları havuz su kaçağı tespiti yaptıktan sonra bulunan sorunlar neticesinde tadilat işlemlerine ancak o zaman karar vermekteyiz.

Havuzlarda Meydana Gelen Su Kaçağının Tespiti

Havuzunuz’un içerisindeki beton tek başına su sızmasına engel olamaz. Şap atılan havuz betonlarının üzerine hem içeriden hemde dışarıdan su yalıtımı yaparak havuzun suya karşı kendisini kilitlemesi gerekmektedir. Buna benzer yaşadığınız sorunlarda yıllardır vermiş olduğumuz hizmetimiz ile birlikte sizlere kusursuz hizmet vermekteyiz. Havuz su kaçağı tespiti uzman personellerimiz tarafından yapılmaktadır. Havuzun içerisindeki yalıtım sorunu veya diğer sorunları kolay bir şekilde tespit edilerek tadilat aşamalarına geçilmektedir.

Havuz Su Kaçağı Tespiti
Havuz Su Kaçağı Tespiti

Çınar Tesisat Hizmetleri İle Havuzlarınızı Güvene Alın

Çınar Tesisat olarak diğer tesisat firmalarından farkımız yeniliğe açık olmamız. En son teknoloji ve yeni nesil cihazlar ile kırmadan dökmeden sorunlarınıza çözüm buluyoruz. Çözüm süreçlerinde ilk önce havuzun su eksiltme nedenlerini araştırıyoruz. Uzman personellerimiz havuzun problemini kontrol ettikten sonra arıza tespiti yapmaktadır. Yalıtım problemi olan havuzların gerekli ihtiyacı olan yalıtımı sağlıyoruz. Arızayı bulduktan sonra isteğiniz doğrultusunda sorunu çözüyoruz. Normal şartlarda yapılan yanlış tespitler sizleri oldukça yüksek maliyetlere sürükleyebilir. Sizlere ekstra maliyetler çıkartmadan minimize edilmiş fiyatlar ile sorunlarınızı çözüyoruz. Havuz problemleri basite alınmayacak kadar ciddi problemlerdir. Özellikle kış ayından yeni çıkıp, yaz ayında havuza girmenin hayalini yaşıyorsanız kesinlikle kontrol ettirerek havuzun genel bir bakımını yaptırmanız gerekmektedir. Sadece havuza gereken kimyasal maddeleri döküp suyunun temizlenmesini sağlamak bir havuz bakımını yapmak anlamına gelmez. Birçok kişi bunun ciddiyetini bilmediği için oldukça ciddi problemler yaşanabilmektedir.

Havuzdaki Su Kaçağı Nasıl Engellenir?

Havuzunuzda zaman ilerledikçe belli hasarlar meydana gelebilmektedir. Bunların hepsinin önceden tespit edilmesi sizlere ileriki zamanlarda açılacak maddiyatın daha altında ücretler ödeyerek hallede bilmenizi sağlamaktadır. Havuz problemleriniz ilk başta kontrol altına alındığında sizlere daha kolay bir şekilde çözüm imkanı sunar. Çınar Tesisat Hizmetleri olarak havuz su kaçağı tespiti konusunda uzman ekibimiz ile sorunlarınıza hızlı çözüm buluyoruz. Her türlü tesisat sorununu hallettiğimiz gibi son teknoloji cihazlarımız ile uzmanlaşmış kadromuz sayesinde sorunun nereden kaynaklandığını ve ihtiyacı olan tadilatı tespit edebiliyoruz. Havuz problemlerinde genellikle kişiler başka sorunlar arayarak farklı tadilatların üzerine yoğunlaşıyorlar. Bu nedenle ihtiyacımız olan tadilat dışında birçok tadilatı deneyerek boş yere masraflar harcarsınız. Bunların önüne geçmek için firmamıza ulaşarak daha kolay adımlarla sorunun giderilmesini sağlayabilirsiniz.

Havuz Su Kaçağı Tespiti
Havuz Su Kaçağı Tespiti

Çınar Tesisat Firmamızın Diğer Firmalardan Farkı

Çınar Tesisat Hizmetleri olarak diğer firmalardan farkımız bünyemizde oldukça kaliteli ve işinde uzmanlaşmış ekip ile çalışıyor olmamızdır. Son teknoloji cihazlarımız ile birlikte nokta atışları ile kontrol altına aldığımız kaçak problemlerini müşterilerimize en uygun fiyatlarla çözebiliyoruz. Çınar Tesisat uzun yıllardır bu sektörde saygı ve güvenle hizmet vermektedir. Çınar Tesisat Hizmetleri olarak sizlere verdiğimiz değeri gerek konuşma üslubumuzdan gerekse saygımızdan ve dahası müşteri memnuniyetine önem vererek tesisat sorunlarınıza çözüm buluyoruz. Kullanmış olduğumuz cihazlar gibi kimyasallarda havuz su kaçağı tespiti sonrası uygunluk neticesinde kullanılmaktadır.

Yaz aylarında havuz problemi yaşamak istemiyorsanız önceden tedbir almanız gerekiyor. Havuz su kaçağı tespiti kontrollerinizi diğer sorunlarınız gibi uygun fiyatlarla yapmaktayız. Kaliteden ve güvenden ödün vermeden sizlere en kaliteli hizmeti vermekten gurur duyuyoruz. Her ne kadar ev ve iş ortamlarımızda su kaçak problemleri ortaya çıkmış olsa da aynı zamanda havuzlarda çoğu zaman su sızıntıları gibi problemler ortaya çıkabiliyor. Fakat genel itibariyle pek çok insanlar bu sorunların havuzdaki suyun buharlaşmasından mı yoksa su kaçak sorunu olduğundan mı yaşandığına dair pek bir kanıt ortaya koyamamıştır. Bu konuda gerekeni en iyi şekilde yapmaya hazır olan firmamız en ekonomik fiyatlı yollar ile sorunlarınızı kökten çözmeye geliyor.

Tesisat konusunda uzman bir kadroya sahip olduğumuz firmamızda modern ve üstün performansa sahip olan cihazlardan bir an önce yardım alınmaya çalışılmaktadır. Havuz su kaçağı konusunda artık gerekli tüm hizmeti bir an önce vermeye çalışmaktayız. Havuzlardaki su kayıpları oldukça fazla olduğundan dolayı doğal olarak sorunda gün geçtikçe daha da fazla büyümeye neden olacaktır. Su kaçak sorunları nedeniyle havuzda azalması söz konusu olacak ve bu durumda ister istemez mikrop üretimlerinin hızlanmasına neden olacaktır. Firmamız gereken tüm hizmeti en iyi şekilde yerine getirerek sizlere en iyi şekilde destek olmaya devam etmektedir.

Call Now Button