Ankara Tesisat Hizmetleri 0 543 728 79 11
exleon
Kaçak Tespiti

Kanal Görüntüleme

Şirketimiz; Kanal Görüntüleme işlerin de son teknoloji cihazlar ile hizmet sunmaktadır. Ankara’nın tüm bölgelerine hizmet veren kurumsal bir şirket olduğumuzu bilmenizi isteriz. Çalışma ruhsatı olan, kendi araçları ile hizmet veren büyük aile şirketiyiz. 

Kanal Görüntüleme

Profesyonel ekipman ve 360 derece hareketli yılan kamera sayesinde atık su borularının mevcut durumunu fotoğraf ve video kaydı yaparak sorunun ne olduğunu kesin ve net bir şekilde kanal görüntüleme tespiti yapılır. Kanaldaki genel yapının, akışın ve diğer tespitlerin yapılmasının yanında; Kanal eğimi, Çatlak boyutu, Kanal çapındaki daralmalar, Rabıt bağlantıları, Ezilme, Büzülme, Kırılma, Hat uzunluğu gibi veriler de kayıt altına alınır. Atık su, yağmursuyu şebeke ve kolektör hatları ile kimyasal ve endüstriyel atıkların taşındığı boru hatlarını görüntüleyerek sistemdeki tıkanıklık ve arızaları kesin ve noktasal olarak tespit eder. Atık su şebekeleri, yağmur suyu şebekelerinin yapım kullanım ve kullanımında oluşan hataların tespiti için. Arızanın olduğu hattı komple kazmak yerine noktasal kazarak tamirini gerçekleştiriyoruz.

Kanal Görüntüleme Tekniği

Alt yapıda kullanılan boruların önemli görevleri yerine getirilmesinden binlerce kilometre yeraltı borusu sorumludur. Güvenilir şekilde çalışmak zorundadırlar. Borular görevini yerine getiremez olduklarında tıkanıklıklar meydana gelebilmekte sorunun büyüklüğüne göre aksamalar olabilmektedir.

Bu durumlarda Kanal Görüntüleme işlemi yapılarak sorunun nereden ve nasıl olduğunun anlaşılması gerekir.

Çınar Tesisat Hizmetleri

Göreceli olarak küçük kanalizasyonlar insanlar için yeterli alan sunmuyor ve zarar gördükleri zaman tek çözüm etkilenen boru bölümlerini açığa çıkarmaktı. Bu tarz sorunlar eskiden çok zor ve pahalı yöntemler ile giriliyordu. Bununla birlikte, elektronik ve hareket kontrol mühendisliği alanındaki yeni gelişmeler küçük kanalizasyonlarda bakım yapılmasını ve denetlenmesini mümkün kılmaktadır.

Kanalizasyon sektöründe Kanal Kaplama tüm aletlerin çok yüksek güvenilirlik ve performans standartlarını karşılaması gerektiğinden, bu gibi lağım ve kanal  robotlarındaki tahriklerin çok sağlam olması gerekir. Şirketimiz modern tipte kanal görüntüleme robotları kullanarak sorunları tespiti için mevcut alanı kırmadan tamir imkanı sunmamızı sağlar. 

Sorunların çözümü için kanalizasyon altyapısının bütünlüğünü sağlamak için daha az müdahaleci araçlar sağlayan Kanalizasyon Görüntüleme hizmetleri sunmaktadır. Bu robotlar  en zor alanlara bile erişime izin verecektir. Bu hizmetler, profesyonel şekilde alt yapıda oluşan sorunların tespiti için kırmadan, kazmadan tamir imkanı sağlamaktadır. 

Firmamız; Drenaj ve kanalizasyon şebekelerinin özellikleri farklı kentsel yerleşimlerde altyapının yaşı ve yapılan malzemelerin yaşı, yağış, sıcaklık ve nemdeki değişiklikler, boru tesisatının çapı ve erişilebilirliği  çok farklı olabilir ve aynı bölge içinde bile tünellerin yerleşimi ve hizalanması, seviyelerdeki farklılıklar, engellerin varlığı  her iş için özel olarak tasarlanan özel robotların kullanılmasını sağlar. Ancak koşulların değişken olduğu ortamlarda, bu tür özelleştirilmiş  robotlar sayesinde zaman olarak bize kazandırdığı fayda çok fazladır. Robotik araştırmaları, robotların yeni tasarımlara gerek duymadan çeşitli koşullara adapte edilmesine olanak sağlayacak yeni malzeme ve yapıların kullanımında ilerleme kaydetmektedir. 

Kazısız Boru Tamiri, kanalizasyon bakımı ve onarımı için gelişmiş robotlar kullanarak sorunların tespiti sağlıyoruz. Kanal Görüntüleme de kullandığımız robotların rolü çok fazladır, sorunu noktasal olarak tespit ememizi sağlıyor ve görüntü alıp soruna nasıl müdahale edeceğimizi bize iletiyor. Bu sayede hem zaman hem maddiyat anlamında müşterilerimiz için avantaj sunmuş oluyoruz. 

Hangi Durumlarda Kanalizasyon Görüntüleme Gereklidir?

* Kanalizasyon tıkanıklığı oldukça sık görüldüğünde,

* Kanalizasyon hatlarından su çatlakları görüldüğünde,

* Bilinmeyen logarların tespitinde,

* İnşaat tesisatı yapıldıktan sonra boruların kontrol edilmesinde,

* Kanalizasyon boruları içerisinde kırık, çatlak, çökme gibi arızaların görüntülenmesinde

Kanal Görüntüleme Kamerası

Kanal görüntüleme kamerası sayesinde gider borusundaki tıkanıklıklar tespit edilmektedir. Geçmişte bu tıkanıklık tespit işlemleri için evin her tarafı kırılmaktaydı. Evin her tarafına zarar verildiği halde tıkanıklığın asıl sebebi bile tespit edilememiş olabiliyordu. Günümüzde gelişen teknolojiyle beraber bu durumun önüne geçilmiştir.

Kanal Görüntüleme Kamerası

Kanal görüntüleme kamerası, gider içerisinde bulunan tıkanıklığın tespitini dışarıdan yapmaktadır. Termal kameralar oldukları için kanalın içine gönderilmesi gerekmemektedir. Bu sebepten dolayı gider hattının üstünde gezdirilen kameralar veriyi ekrana yansıtır. Bu veriye göre tıkanıklık tespiti yapılmaktadır.

Tıkanıklıkların onarılması kadar tespiti de çok önemlidir. Kanal görüntüleme kamerası bu konuda en mükemmel cihazlardan biridir. Bu cihaz sayesinde giderdeki tıkanıklığın tespiti nokta atışıyla yapılmaktadır.

Kanal Görüntüleme Robotu

En önemli  amacı, kanalizasyon için de bulanıklık görsel bir görüntü elde etmeyi sağlar. Manuel olarak tahmini iş yapma yerine nokta çözüm sunmayı hedefler.
Kanal görüntüleme için, çeşitli boy ve ebatlarda robotlarımız vardır. Her boru çapına uygun robotlarımız ile girilmesi zor ve imkansız bölgelere bu sayede girip görüntü alabiliyoruz. günlerce sorunu tespit etmek, tespit edilen yeri kazarak tamir etme günümüz için çok ilkel kalan bir yöntemdir. Kanal Görüntülem robotları sayesinde işlerimizi kolayca yapabiliyor ve sorunları çözebiliyoruz. 

Kanal Görüntüleme Robotu

Kanal Görüntüleme Firmaları ve Hizmetleri

Yer altında oluşan sorunların tespitini öncelikle robotlarımız ile tespit ediyoruz sonrasında kazı yapmadan hasar görmüş boruları Kanal Kaplama Tekniği ile yeni boru haline getiriyoruz. Bu işlemi hakkıyla ve uzun süre garanti vererek yapan çok fazla firma olmadığını söylemek isteriz. Çeşitli  bağlantıları kanalizasyon robotlarının frezeleme, taşlama, doldurma, kalıplama ve enjeksiyon işlemlerini gerçekleştirmesine izin verir. Kısa boru kurulumundan sonra yanlış yerleştirilmiş boru sorunlarını  engeller.

Kanal Görüntüleme Robotları; modele bağlı olarak uygun bir besleme kablosu ile kontrol edilir. Robotlar farklı şekillerde sürülür. Kameranın video sinyali, iş istasyonunda robottan monitöre iletilir. Bu sayede robot tarafından yapılan tüm hareketler monitörde gözlemlenip kontrol edilebilir.

Genel Puan
Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 0 Ortalama: 0]

Arıza ve sorunlara karşı bizimle iletişime geçiniz.

Kanal açma, kanal temizleme, kanalizasyon goruntuleme vb. sorunlarınızda herzaman yanınızdayız.

Demirlibahçe, 130. Sk. No:8 Mamak / ANKARA
0543 728 79 11
info@kacaktesisat.com