Kırmadan Fayans Altı Su Kaçak Tespiti

Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte; günümüzde su kaçağı tespit etme konusunda da artık modern yöntemler kullanılmaktadır. Bu modern yöntemlerden en önemlisi ise kırmadan fayans altı su kaçak tespiti olarak ön plana çıkıyor. Geçmiş zamanlarda tamamıyla deneme – yanılma yoluna başvurularak gerçekleştirilen su kaçak tespiti; şuanda son teknoloji cihazlarla oldukça kısa süre içerisinde herhangi bir yere zarar vermeden tespit edilebilmektedir.

Su kaçak tespiti, oldukça önemli bir konu olup; üzerine gidilmediği takdirde oldukça olumsuz sonuçlar doğurabilecek bir konudur. Çünkü su kaçağının giderilmemesi demek özellikle tesisatın bulunduğu alandaki yapının tamamen çürümesi demektir. Su kaçağı bulunan evlerde rutubet kokusu her geçen gün etkisini artırarak devam eder, su faturası kullanılandan fazla gelir ve çok daha fazlası… Yani kısaca su kaçağı meydana gelen bir alanda; kesinlikle kısa sürede müdahale edilerek; bu kaçak giderilmelidir.

Detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz

  Telefon : +905437287911

Kırmadan Fayans Altı Su Kaçak Tespiti Nasıl Yapılır?

Herhangi bir şekilde tesisat üzerinde bulunan mermere, betona, parkeye veya hangi malzeme varsa ona zarar vermeden, kırıp – dökmeden yapılan su kaçak tespiti; günümüzde bu noktada en çok tercih edilen yöntem olarak dikkat çekmektedir. Kırmadan dökmeden su kaçak tespiti işlemi birkaç adımda, kısa süre içerisinde gerçekleştirilmektedir. Aşağıda adımlara yer verilmiştir

Akustik Dinlemeyle Kırmadan Su Kaçak Tespiti

Kırmadan su kaçak tespiti yapılabilmesi için 2 farklı yöntem bulunmaktadır. Bu 2 yöntemden ilki akustik dinlemeyle kırmadan su kaçak tespiti olarak öne çıkmaktadır. Hiçbir şekilde fayansa, betona veya herhangi bir malzemeye zarar vermeden sadece su sesinin; buna hassas olan cihazlarla dinlendiği ve böylelikle kaçağın nerede olduğunun tespiti yapıldığı akustik dinleme uygulamasının adımları aşağıdaki gibidir:

  1. Su kaçağı olduğundan şüphelenilen alan Çınar Tesisat Hizmetleri görevlisine gösterilir.
  2. Su sesine hassas olan akustik dinleme cihazı, görünürdeki ilk borudan başlayarak farklı alanlarda gezdirilir ve kaçağın tam noktasının bulunması için ses takibi yapılır.
  3. Yapılan ses takibi sonucunda, su sesinin en yoğun geldiği alan işaretlenir ve böylelikle nokta su kaçağı tespiti yapılmış olur.
Kameralı su tesisatçısı

Kamerayla Su Kaçak Tespiti

Kırmadan kamerayla su kaçak tespiti noktasında bir diğer adım ise kamerayla su kaçak tespiti olmaktadır. Çınar Tesisat Hizmetleri olarak, Ankara’da bilinmemizi sağlayan en yaygın verdiğimiz hizmet budur. Kamerayla su kaçak tespiti hizmeti sayesinde yine aynı akustik dinlemeyle olduğu gibi herhangi bir şekilde kırma işlemi yapmıyoruz. Peki, kamerayla su kaçak tespiti nasıl yapılır?

  1. Su kaçağı meydana geldiği düşünülen alan Kamerayla su kaçak tesisatı yapan, servis personelimize gösterilir.
  2. Servis personelimiz; kamerayla nokta tespit yapabilmek için su borusundan içeri kamerayı geçirir ve tesisatın içerisinde kamerayla gezinmeye başlar. Kaçak noktasını tam olarak bulduğunda işaretler.
  3. İşaretlemenin sonrasında kaçak meydana gelen bu alan kırılarak, tesisattaki kaçak giderilir.

Normal şartlar altında tespit işlemi gerçekleştirilirken, özellikle tuvalet ve banyoda tesisat üzerinden geçen borularda kaçak bulunana kadar kırım işlemi uygulanmaktaydı. Fakat yeni teknoloji tesisat sistemi olarak ön plana çıkan kamerayla su kaçak tespiti sayesinde artık bu tarih oldu. Eğer kaçak alanı büyük değilse, sadece bir blok fayans kırılarak müdahalede bulunulur. Eğer büyükse, birkaç tanesini kırmak gerekebilir. Fakat bütünlük asla bozulmaz.

Kırmadan Fayans Altı Su Kaçak Tespiti Fiyatları

Kırmadan su kaçak tespiti, son zamanların en çok araştırılan konularından birisi oluyor. Çünkü bireyler artık kırma durumlarından oldukça rahatsız. Herhangi bir tespit için tüm banyosunun ya da tuvaletinin kırılıp – dökülmesi hem zaman açısından, hem sonradan tekrar yapılacağı için maddi açıdan kişiye oldukça büyük zarar vermektedir.

Bundan dolayı kırmadan fayans altı su kaçak tespiti araştırılmaktadır. Bir yukarıda bu işlemin hem akustik dinleme cihazıyla hem de kamerayla gerçekleştirilebildiğinin altını çizmiştik. Peki, bu işlemlerin fiyatı ne kadar?

Ankara kırmadan su kaçak tespiti yapan firmalar arasında %100 müşteri memnuniyeti, uygun fiyat – hızlı ve kaliteli hizmet iş anlayışlarıyla 10 yılı aşkın süredir hizmetlerine devam eden firmamız Çınar Tesisat Hizmetleri; bu noktada net bir fiyat bilgisi verememektedir.

Çünkü kaçağın bulunduğu alanın boyutu, hangi bölgede meydana geldiği gibi durumların tamamı fiyatlara direkt olarak etki etmektedir. Eğer kırmadan fayans altı su kaçak tespiti yaptırmak istiyorsanız, hemen sitemizde yer alan iletişim bölümünden iletişim numaramızı arayarak; sorunun ortadan kaldırılmasını sağlayabilirsiniz.

Çınar Tesisat Hizmetleri olarak gerek kameralı su kaçak tespiti, gerekse kırmadan fayans altı su kaçak tespiti konularında Ankara’nın her bölgesine hizmet veriyoruz. Hizmetlerimizin tamamını saatler içerisinde gerçekleştiriyor ve su kaçağı sebebiyle bizi tercih eden müşterilerimizin mağduriyetini gidermek adına her geçen gün kalitemizi artırarak çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Kırmadan Fayans Altı Su Kaçak Tespiti Yapan Firmalar

Kırmadan su kaçak tespiti yapan firmalar oldukça fazladır. Günümüzde özellikle Ankara’da yüzlerce bu işlemi gerçekleştiren firma veya şahıs bulunmaktadır. Fakat bu konuda bireylerin dikkat etmesi gereken önemli bir nokta bulunuyor. Bu da dolandırıcılar.

“Kırmadan fayans altı su kaçak tespiti yapıyoruz”, “bilgisayarlı su kaçak tespiti yapıyoruz”, “kameralı su kaçak tespitinde şok fiyat” gibi birçok duyuruyla kendini gösteren bu şahıs veya firmaların %70’lik bölümü; oldukça yüksek fiyatlara satılan su kaçağı tespit cihazını satın almadan; herhangi bir cihazla su kaçak tespiti yapıyor gibi gösterip, kişiyi yanıltan kararlar almaktadır. Bu işlem için de ayrı bir fiyat alarak; tabiri caizse dolandırıcılık yapmaktadırlar.

Çınar Tesisat Hizmetleri olarak sektörde geçirdiğimiz 12 yılın ardından; Kırmadan su kaçak tespiti yaptığını iddia eden firma ve şahısların mağdur ettiği binlerce kişiye de hizmet verdik. Eğer kaliteli hizmet alıp, su kaçağı tespiti ve giderilmesi konusunda eksiksiz hizmet almak istiyorsanız; bu durumda tercihiniz bizden yana olmalı.

Kırmadan Fayans Altı Su Kaçak Tespiti

Kırmadan Fayans Altı Su Kaçak Tespiti Yapan Ankara Firmaları

Biz de Ankara’da hizmet veriyoruz. Ankara’nın bir ucundan diğer ucuna kadar ilçe, bölge, mahalle fark etmeksizin hizmet alanımızı her geçen gün artırıyoruz. Bu kadar geniş çaplı hizmet verirken hiçbir müşterimizin sorununu gidermekte gecikme yaşamıyor; her yere anında müdahale edebiliyoruz. Eğer Ankara’da, fayans altı su kaçak tespiti yapan bir firma arıyorsanız da yine tercihinizi bizden yana kullanmanızı öneririz.

Cihazla Su Kaçak Tespiti

Diğer Su Kaçağı Bulma Yöntemleri

Diğer su kaçağı bulma yöntemleri de günümüzde biz de dahil birçok firma tarafından kullanılmaktadır. Geleneksel yöntem olarak bilinen kırarak su kaçağı bulma; günümüzde maliyet noktasında her ne kadar fazla maliyetle gerçekleştirilse de; oldukça fazla kişi tarafından tercih ediliyor.

Bunun yanı sıra termal kameralar ile su kaçağı tespiti yapılmaktadır. Su kaçağı olduğundan şüphelenilen alanın her bölgesi termal kamera ile incelenir ve su kaçağı olduğu alanlar, kamera renginden görülerek işaretlenir. Ardından ise müdahale edilir.

Bir diğer geleneksel yöntem ise takip yöntemidir. Rutubetin, ıslaklığın, (fazla kaçak varsa) damlamaların nereden olduğuna bakılır ve ardından o bölge kırılarak su kaçağı giderilir.

Yorum bırakın

Call Now Button Scroll to Top