Temiz Su Kaçağı Tespiti

Temiz Su Kaçak Tespiti

Su kaçaklarının en fazla yaşandığı yerlerden biri olan temiz su borularıdır. Genellikle eski tip binalarda kullanılan demir boru hattı zamanlar paslanarak su sızıntıları oluşturur. Bu sızıntılar yanda veya altta bulunan komşularınızın duvarlarına kadar oluşabilir ve zamanında önlem alınmaz ise büyük masraflar oluşturur.

Ankara Su Tesisat olarak son teknoloji cihazlar ile temiz su hattında oluşan kaçakları tespit ediyor ve onarımını gerçekleştiriyoruz. Temiz su kaçağı tespiti yaparken evinizde veya iş yerinizde herhangi bir kırma veya dökme yapmıyoruz.

Termal görüntüleme kameraları ile duvarınızdan geçen tüm boru hatları ve su geçen yerler tek tek tespit edilir. Su birikintisi ve su sızıntısı olan bölgeler tek tek tespit edildikten sonra akustik dinleme ve nem ölçme cihazları ile kesin sızıntı yapan yer nokta atışı bulunur.

Bu cihazlar ile yapılan temiz su kaçağı tespiti ile sadece sızıntı yapan küçük bir bölge onarımı yapılır. Bu sayede evinizde veya iş yerinizde boydan boya tadilat, kırma, dökme gibi sorunlar ile uğraşmazsınız. Teknolojik cihazlar ile yapılan temiz su kaçağı tespiti sayesinde hem zamandan hemde paradan tasarruf edersiniz.

Temiz su kaçaklarının zamanında tamir ettirilmesi son derece önemlidir. Zamanında önlemi alınmayan kaçaklar duvarda nem ve rutubet oluştururken size veya komşunuza kadar olacak su akıntıları maddi zararlara neden olur. Zamanında yapılan ufak bir onarım sizi ilerde oluşabilecek tüm zararlardan korur.

Temiz Su Kaçağı Tespit

Çok fazla tadilata girmek istemeyen müşterilerimizin konutlarında, temiz su tesisatlarını hiç kırmadan tamir edebiliyoruz. Kimyasal ilacı uygulamadan önce tesisatın sıcak su veya soğuk su borularından hangisinde kaçak olduğunu buluyoruz. Sonrasında kaçağın büyüklüğüne bakılarak, ilaçla kapatabilecek derecede  olup olmadığı ölçülür. Sonrasında 1 litre kimyasal ilaç uygulayarak su sızıntısı yapan delik kapatılır. Deliğin büyük olması, kaçağın kapanmayacağı anlamına gelmez fakat böyle durumlarda kimyasalın ömrü kısa olabilir. 

Temiz su tesisatlarında oluşan kaçaklar açık devre sistemler olduğu için, değişken yapıda basınca sahiptirler. Değişken yapıdaki tesisat borularında sıcak su kullanımı oldukça fazladır. Yüksek ısıya maruz kalan borular, genleşme yapabilir. Esneyen tesisat borularında yeniden kaçak olma riski çok fazladır. Bu yüzden borudaki delik çok büyükse kimyasal basarak kapatmak doğru bir karar olmaz. Kimyasal ilacı, pis su kaçaklarına kullanamayız. Atık su gider borularının içi geniş hacme sahip olduğu için, böyle bir kaçak sorununda en az 10 litre ilaç kullanmak gerekir. Kimyasal ilaç kullanım oranı maliyetle doğru orantılıdır. Litre arttığı zaman fiyat otomatik olarak ikiye katlanır. Kırarak tamir yapmak daha ucuza mal olduğu için pis su borularında kimyasal uygulama yapılmaz. Kırmadan, Son Teknoloji Cihazlarla Arıza Tespit ve OnarımProfesyonel Su Sızıntı Tespit. Kırmadan % 100 Tespit Ediyoruz.