Tesisat Değişimleri

Su tesisatlarında eskiden demir veya galvaniz su boruları kullanılmaktaydı bu borular seneler içinde içleri dolarak suyun geçmesini engellemekte yada zamanla paslanarak borularda su sızıntısı ve paslı suya sebep olmaktaydı.

Demir borular zamanla ek yerlerinden su kaçırmaktadır bu sebepten dolayı su tesisat değişimleri gerekmektedir. Ayrıca eskiyen demir boruların sağlığınız için değişimi gerekmektedir, bu borular zaman içerisinde çürüyüp ve paslanarak suyun içinde tortu bırakır ve suyunuzu kirletir. Su tesisatı boruları yeni sistem olan Plastik (PPRC) borulara vede ek parçalara dönülmüştür. Plastik borular hem sağlığa uygun hemde kaliteli olarak yapılmıştır. Eskimiş olan su tesisatlarını mutlaka plastik borularla değiştirmenizi tavsiye ediyoruz.

Ev veya iş yerinizde tesisatın yenilenmesi veya değiştirilmesi uzman tesisatçı işidir. Eski tesisatın tüm bağlantı noktalarının bulunması, temiz su, pis su borularının nerelerden geçtiğini tespiti son teknoloji cihazlar ile yapılır.

Yapılan tespit sonrası doğru bölgeler açılarak yeni tesisat işlemleriniz yapılır ve bu sayede gereğinden fazla kırma dökmenin önüne geçilir.

Su tesisat değişimleri garantili olarak yapılmaktadır. En kısa sürede sorunsuz bir tesisat hizmeti için mutlaka bizi arayın. Uzman tesisatçı ekibimiz yerinde tespit ve doğru çözümler ile sizlere hem zaman hemde para tasarrufu sağlar.

Son teknoloji cihazlar ile tesisat yenileme işlemlerinizi çok kısa bir sürede ve temiz bir biçimde hallediyoruz.

Çınar Tesisat Hizmetleri Ankara Su Tesisat ekibi olarak uzman ekibimiz ve son teknoloji cihazlarımız ile 7 gün / 24 saat Ankara’nın her bölgesine hizmet veriyoruz.

Plastik Boru – PPRC Nedir?

PPRC, “polypropylene random copolymer” kısaltmasıdır. Sektörde plastik boru ve parçaları olarakda bilinmektedir.

Peki PPRC nedir: “Polipropilen Rastgele Kopolimer” olarak Türkçe’ye çevrilebilir. Bugün kısaca PPRC olarak ifade edilen, hafif ve pürüzsüz, iç yüzeyi pürüzsüz ve parlak, hijyenik, kolay kurulum gibi plastik boru endüstrisinin avantajlı yönlerini taşıyan, bina içi ve soğuk galvanizli borulara karşın sıcak su sistemleri için vazgeçilmez bir çözüm olmuştur. Binalarda sıcak ve soğuk su tesisatları aşamaları için kullanılan her türlü PPRC Boru ve Ek Parçaları en yüksek kalitede hammaddeler kullanılarak üretilmektedir. Yazımızda ppr ve pprc arasındaki fark ve pprc boru tanımlarını detaylı şekilde açıkladık.

PPRC Sistemlerin Ana Özellikleri;

1. 20 ° C ve 25 atm basınç, 50 yıllık kullanım ömrü.
2. 20 ° C ila +95 ° C Kullanım için uygundur. (Boru yalıtımındaki akışkanın donma noktası dikkate alınmalıdır.)
3. Bu nedenlerden dolayı dayanıklıdır.
4. Kimyasal maddelere karşı yüksek direnç.
5. İç yüzey kaygan ve parlaktır.
6. Su rengi, kokusu ve tadı değişmez.
7. Isı ve ses yalıtımı sağlar.
8. Çap bükülmesinin kaynak parçaları oluşmaz. Bu, kaynakta en yüksek performansı sağlar.
9. Montaj ve kurulumda % 70’e varan tasarruf sağlanabilir..
10. Aynı zamanda çevre dostu.

Yorum bırakın

Call Now Button Scroll to Top